jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy
Dodano 2015.06.26 21:42
Autor: rommer
VII Strzyżowski Maraton Rowerowy
VII Strzyżowski Maraton Rowerowy

W końcu opadł kurz na Cyklokarpatowych trasach VII Strzyżowskiego Maratonu Rowerowego i wreszcie nadszedł czas na podsumowanie tego rowerowego święta. Ale najpierw od początku.

Wszystko wskazywało na to, że upragniona dobra pogoda dopisze i tak też było. Spowodowało to, że zainteresowanie uczestników w trakcie zgłoszeń poprzedzających maraton było duże i zwiastowało kolejny rekord frekwencji w Strzyżowie.

W niedzielne przedpołudnie na starcie dystansów maratonu stanęło blisko 600-set uczestników!

Trasy maratonów jak zwykle zostały przez nas przeprowadzone terenami Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego, jak również Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, a prawdziwą perełką dystansu Mega i Giga była możliwość przejazdu przez Rezerwat Herby.

Przejazd w obrębie Rezerwatu Herby dla wielu uczestników jest sprawdzianem własnych umiejętności a dla wytrawnych zjadaczy MTB, jest tym co tygryski najbardziej.

Uczestnicy maratonu, jak zwykle wysoko ocenili przygotowanie całej imprezy - zarówno poprzez oznakowanie i przygotowanie trasy, jaki i organizacja miasteczka zawodów i bufetów, które jak zwykle działały wzorowo.

Miłym akcentem były pochlebne wypowiedzi uczestników na łamach wielu portali rowerowych-

"Wcale nie potrzeba dużych gór, aby zrobić fajny górski maraton, a większe góry wcale nie gwarantują, że trasa będzie ciekawa.
Jeśli chce się poznać ścieżki Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego - to polecam trasę maratonu ze Strzyżowa."

 

Zwycięzcą na najdłuższym dystansie VII Strzyżowskiego Maratonu Rowerowego został świetnie jeżdżący w tym sezonie Bartosz Janowski (Romet Racing Team), dla którego było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie Cyklokarpat. Pokonał trasę wyścigu Giga (72 km) z czasem 03:13:51. Jedenaście i pół minuty po nim na metę wjechał Krzysztof Gajda (Team Jedlicze). Na trzecim miejscu wyścig ukończył zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów - Mateusz Woźniak.

Na mecie średniego dystansu (53 km) z ponad dwuminutową przewagą nad rywalami jako pierwszy pojawił się Arkadiusz Krzesiński (Żbik-Komańcza) z czasem 02:17:02. Po nim na metę wjechał Mariusz Królikowski (Aktywna Strona Życia), a niespełna sekundę po nim na trzecią pozycję wjechał Dominik Grządziel (Romet Racing Team).

Dystans Hobby (25 km) jako pierwszy pokonał Mateusz Mucha (72D Windsport Team) z wynikiem 00:55:02. W ciągu minuty, na mecie najkrótszego dystansu pojawili się zawodnicy z drugiej i trzeciej pozycji: Michał Sienkiewicz (PSK Olimpionik Przemyśl) i Grzegorz Matłok (Dębicki Klub Kolarski Spartacus).

Maraton został zorganizowany m.in. dzięki  Gminie Strzyżów która udzieliła dotacji na realizację zadań gminnych.

Wsparcie finansowe a także rzeczowe wnieśli inni darczyńcy :

Gmina Frysztak,

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku,

Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji Strzyżów,

Dom Kultury Sokół,

Firma P.H.P.U. Zagroda sp. z o.o.,

Delikatesy Zielony Koszyk,

Lary Zębatka - sklep i serwis z Rzeszowa,

Nadleśnictwo Strzyżów,

Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane  REMBUD,

Bank Spółdzielczy w Strzyżowie,

Restaruracja Eldorado,

AdMultimedia,

PSB Mrówka,

Puchatek.

Dla kobiet dekorowanychna podium wspaniałe bukiety ufundowała

Kwiaciarnia u Wioli z Krosna

Smaczne krówki z Roksany wręczyła Fundacja na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej, a mocną kawę dla najlepszych zawodników dystansu Giga ufundowała Palarnia kawy Gregorio.


Za udzielone wsparcie - serdecznie dziękujemy !

 

Wyniki naszych zawodników:

-Agnieszka Wilczyńska - HK3- III  miejsce,

-Aleksandra Stodolak - MK2- V miejsce,

-Łukasz Szlachta- MM3- II miejsce,

-Karol Macek- GM2- VI miejsce,

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze
Zobacz również