jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy

2014

\"\"

\r\n

 

\r\n

W trakcie imprezy będą rozgrywane 2 rodzaje wyścigów:

\r\n

 

\r\n

- Junior XC

\r\n

- VI Strzyżowski Maraton Rowerowy

\r\n

 

\r\n

Regulaminy:

\r\n

 

\r\n

- Junior XC

\r\n

- VI Strzyżowski Maraton Rowerowy

\r\n

\r\n

 

\r\n

Mapy i profile:

\r\n

 

\r\n

Hobby:

\r\n

 

\r\n

\"\"

\r\n

Mega:

\r\n

\"\"

\r\n

Giga:

\r\n

\"\"

\r\n

 

\r\n

Mapy:

\r\n

\"\"

\r\n

Opis tras.

\r\n

Pierwsze km pokonamy asfaltem, startujemy spod Domu Kultury Sokół i kierujemy się w kierunku Lutczy a nastęnie skręcamy w prawo w kierunku  Brzeżanki. Po pierwszej sztywnej hopce i 1 km wypłaszczeniu drogi przejedziemy na wprost dwa kolejne skrzyżowania i tak dojedziemy do pierwszego szutrowego podjazdu. Po kilkuset metrach dojedziemy do odcinka powrotu trasy a my podjeźdźamy \"pod prąd\". Mijamy ścieżkę powrotu z lewej strony i jedziemy jeszcze kilkadziesiąt metrów do góry by na granicy lasu skręcić w lewo. 
Dalej Mega/ Giga zjedzie w prawo sekcją techniczna znaną także z ubiegłego roku a po niej dojedziemy do szybkiego zjazdu asfaltowego, na którym wielu z Was biło swoje rekordy prędkości.

W Wysokiej Strzyżowskiej - skręcamy w prawo i zaraz w lewo i po przejechaniu drogi głównej Wysoka - Weglówka na wysokości szkoły podstawowej, drogami gruntowymi udamy się do Oparówki.
W Oparówce  po prawej mamy piekną Cerkiew Narodzenia NMP w Oparówce. Tutaj  jedziemy wąską asfaltówką do góry. Na końcu drogi po 40 metrach skręcamy w prawo i jedziemy do samego szczytu gdzie dojedziemy do łacznika Giga. Po drodze mamy dwa bardzo strome podjazdy. Wielu z Was będzie walczyć na czubku siodełka by przezwyciężyć grawitacje przedniego koła - inni zaś niestrudzenie pójdą z buta :) Dalej czeka nas świetny zjazd do składu drzewa, od którego jedziemy znaną Wam drogą szutrową, którą dojeźdzamy do długiego podjazdu Kozłówek -Podlas.

Tutaj czeka nas pierwszy bufet a dystans giga będzie na nim ponownie pokonując dodatkową pętlę.

Tu zaczyna sie poczatek ostrej jazdy - najpierw około 3km podjazd póżniej już szlak niebieski - trasa biegnie granica Rezerwatu Herby, którym tym razem jedziemy w prawo. Tutaj zaczyna się sekcja ścieżek interwałowych, a po drodzę mijamy ostańce skalne. Za ostatnim z nich - największy na trasie, zaliczamy ostry zjazd za którym skręcamy w lewo .

\r\n

W ubiegłym roku trasa prowadziła na Kobyle, tym razem szybciej wrócimy do szutrówki, która przed chwilą jechaliśmy, tym samym więcej czasu spędzimy w urokach Rezerwatu.

\r\n

Przejeżdżamy obok bufetu o którym pisaliśmy wcześniej i jedziemy dalej szlakiem niebieskiem gdzie giga odbija w lewo na krótki 1,5 km łącznik by pokonąć dodatkową pętlę. Mega tymczasem \"leci\" w prawo i dalej szlakiem niebieskim w stronę Rzepnika.

Przed samym Rzepnikiem  skręcamy w lewo  w kierunku Wysokiej Strzyżowskiej. Na szutrówce kręcimy w prawo i mamy ostatni bufet. Następni krótki sztywny podjazd i zjeżdżamy stromym asfaltowym zjazdem do Rzepnika.

Skręcamy w lewo gdzie po przejechaniu okołó 0,5km czeka na nas około kilometrowy podjazd na szczyt Rzepnika. Na szczycie skręcamy w lewo i szybkim szutrowym zjazdem dojeźdzamy do tzw. drogi kopalnianej.

I tak już jesteśmy w Węglówce skąd wracamy do mety znanym szutrem (długi sztywny podjazd z ubiegłego roku) i od szczytu Bonarówki i Brzeżanki lecimy asfaltem około 3 km.

Mijamy skręt do lasu, którym jechaliśmy kilka godzin wcześniej i podobnie jak w latach ubiegłych powrót będzie ten sam przez Gbiska - najpierw zjazd przez las i między polami i ostatni krótki podjazd i dalej już w dół, przez ławę na Wisłoku kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego.
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )


Trasa Hobby

Poczętek jedziemy tak jak dłuższe dystanse. Na rozjeździe dystansów jedziemy w lewo i i wyjeżdżamy na szczycie Brzeżanki na drodze asfaltowej, skręcamy w prawo i po 100 metrach w lewo na szlak zielony. Nastepnie szlakiem zielonym pokonamy kilka km. Później odbijamy w prawo i zaliczamy zjazd do drogi szutrowej Bonarówka - Brzeżanka. Jeszcze jeden ciężki podjazd - lużne kamienie i dojeżdżamy do drogi powrotnej asfaltowej - w kierunku pola biwakowego na szcycie Brzeżanki.

\r\n


Powrót ten sam co dłuższe dystanse. Na szczycie w lewo - tu mamy krótki zjazd przez las i między polami i ostatni krótki podjazd w kierunku Gbisk. Dalej już tylko w dół, następnie przez ławę na Wisłoku i kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego.
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )