jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy

2013

plakat V Strzyżowski Maraton Rowerowy KS Strzyżów MTB Team

 

W trakcie imprezy będą rozgrywane 2 rodzaje wyścigów:

 

- Junior XC

- V Strzyżowski Maraton Rowerowy

 

Regulaminy:

 

- Junior XC

- V Strzyżowski Maraton Rowerowy

 

Mapy i profile:

 

Hobby:

 

Mega:

Giga:

 

Mapy:

Opis tras.

Pierwsze km pokonamy asfaltem , jednak do szczytu Brzeżanki ich ilość ograniczymy do połowy w stosunku do roku ubiegłego. Po pierwszej sztywnej hopce i 1 km wypłaszczeniu drogi przejedziemy na wprost dwa kolejne skrzyżowania (nie jak w ub. roku w lewo) i tak dojedziemy do pierwszego szutrowego podjazdu. Po kilkuset metrach dojedziemy do odcinka powrotu trasy a my podjeźdźamy "pod prąd". Mijamy ścieżkę powrotu z lewej strony i jedziemy jeszcze kilkadziesiąt metrów do góry by na granicy lasu skręcić w lewo. Stąd do góry wyjężdżamy na szczyt Brzeżanki.
Dalej Mega/ Giga zjedzie sekcją techniczna znaną także z ubiegłego roku a po niej dojedziemy do szybkiego zjazdu asfaltowego, na którym wielu z Was biło swoje rekordy prędkości.

W Wysokiej Strzyżowskiej - skręcamy w prawo i zaraz w lewo i po przejechaniu drogi głównej Wysoka - Weglówka na wysokości szkoły podstawowej, drogami gruntowymi udamy się do Oparówki.

Tutaj następuje kolejna zmiana, przejeżdżamy o jedną poprzeczną drogę polną dalej (w stosunku do trasy z ubiegłego roku) i wyjeżdżamy za krzyżówką w Oparówce gdzie po prawej mamy piekną Cerkiew Narodzenia NMP w Oparówce. Tutaj omijamy odcinek asfaltowy drogi głównej a my jedziemy wąską asfaltówką do góry. Na końcu drogi po 40 metrach skręcamy w prawo i jedziemy do samego szczytu gdzie dojedziemy do łacznika Giga. Po drodze mamy dwa bardzo strome podjazdy. Wielu z Was będzie walczyć na czubku siodełka by przezwyciężyć grawitacje przedniego koła - inni zaś niestrudzenie pójdą z buta :) Dalej czeka nas świetny zjazd do składu drzewa, od którego jedziemy znaną Wam drogą szutrową, którą dojeźdzamy do długiego podjazdu Kozłówek -Podlas.

Tutaj czeka nas pierwszy bufet a dystans giga będzie na nim ponownie pokonując dodatkową pętlę.

Tu zaczyna sie poczatek ostrej jazdy - najpierw około 3km podjazd póżniej już szlak niebieski, którym tym razem jedziemy w prawo. Tutaj zaczyna się sekcja ścieżek interwałowych, a po drodzę mijamy ostańce skalne. Za ostatnim z nich - największy na trasie, zaliczamy ostry zjazd za którym skręcamy w lewo .

W ubiegłym roku trasa prowadziła na Kobyle , tym razem szybciej wrócimy do szutrówki , która przed chwilą jechaliśmy, tym samym więcej czasu spędzimy urokach Rezerwatu.

Następnie dojeżdżamy do szlaku niebieskiego gdzie giga odbija w lewo na krótki 1,5 km łącznik by pokonąć dodatkową pętlę. Mega tymczasem "leci" w prawo i dalej szlakiem niebieskim w stronę Rzepnika.

Przed samym Rzepnikiem  skręcamy w lewo i jadąc większośc dół w kierunku Wysokiej Strzyżowskiej. Na szutrówce kręcimy w prawo i mamy ostatni bufet. Następni krótki sztywny podjazd i zbliżamy sie do Rzepnika.


Widząc Rzepnik w dole, będąc jeszcze nad starym cmentarzem skręcamy w lewo do lasu, po kilkuset metrach podjazdu jedziemy szczytem - tutaj trasa jest bardziej "dzika" w wielu miejscach rojeżdżona przez ciężki sprzęt leśników w innych krecimy raz w lewo raz w prawo między drzewami po korzeniach odsłonietych przez lżejszy sprzęt ww panów, po pokonaniu kilku takich zakrętów droga skręca w prawo gdzie czeka nas długi zjezd z koleinami - tutaj trzeba uważać bo droga nie jest tak komfortowa jak poprzednie ścieżki jednak bez problemu dojeźdzamy do tzw. drogi kopalnianej.

I tak już jesteśmy w Węglówce skąd wracamy do mety znanym szutrem (długi sztywny podjazd z ubiegłego roku) i od szczytu Bonarówki i Brzeżanki lecimy asfaltem około 3 km.

Mijamy skręt do lasu, którym jechaliśmy kilka godzin wcześniej i podobnie jak w latach ubiegłych powrót będzie ten sam przez Gbiska - najpierw zjazd przez las i między polami i ostatni krótki podjazd i dalej już w dół, przez ławę na Wisłoku kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego.
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )


Trasa Hobby

Poczętek jedziemy tak jak dłuższe dystanse. Jednak po dojeździe do trasy "pod prąd" przejedziemy kilkadziesiąt metrów do drogi szutrowej. Tutaj skręcimy w lewo i tak dojedziemy do podjazdu asfaltowego głównej drogi na Brzeżankę. Skręcamy w lewo w dół i po 100 metrach jedziemy w prawo. Tu jedzimy miłą szutrówką niczym autostrada na wprost i dalej stromy podjazd/podjeście od szlaku zielonego ( trzy lata temu było to miejsce przed bufetem na zielonym szlaku- a niektórzy narzekali że szli 300 metrów po krzakach- tak samo jak wtedy jak i teraz krzaków tam nie ma jest za to stromy podjazd, który da się podjechać ewentalnie podejść). Nastepnie szlakiem zielonympokonamy kilka km. Później odbijamy w prawo i zaliczamy zjazd do drogi szutrowej Bonarówka - Brzeżanka. Jeszcze jeden ciężki podjazd - lużne kamienie i dojeżdżamy do drogi powrotnej asfaltowej- wkierunku pola biwakowego na szcycie Brzeżanki.

Powrót ten sam co dłuższe dystanse. Na szczycie w lewo - tu mamy krótki zjazd przez las i między polami i ostatni krótki podjazd w kierunku Gbisk. Dalej już tylko w dół, następnie przez ławę na Wisłoku i kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego.
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )