jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy

2012

plakat IV Strzyżowski Maraton Rowerowy KS Strzyżów MTB Team

Chcesz wystartować? koniecznie przeczytaj!

  • * Osoby zainteresowane startem w naszym maratonie proszone są o zapoznanie się z regulaminem maratonu.
  • * Start należy potwierdzić w dniach 13-24 maj, w przeciwnym razie startujący będzie musiał wpłacić opłatę startową wyższą o 10zł. Osoby nie zgłoszone poprzez formularz zgłoszeniowy będą musiały pisemnie wypełnić zgłoszenie.
  • * Wszystkie niezbędne dokumenty i odnośniki poniżej:

 

Trasy Mega/Giga

Wszystko idzie zgodnie z planem i będziemy mogli pokazać Wam piękno rezerwatu Herby. Na trasie są licznie usiane ostańce skalne i niekończące się krótkie ale strome podjazdy...ale skoro pod górkę to musi być z górki.

Krótka galeria z naszego zimowego rajdu prezentuje to co na Was tam czeka.

 

Opis trasy:

Podobnie jak w poprzednich latach chcemy aby każda nasza  trasa różniła sie od poprzedniej. Udało się spełnić założone cele i otrzymaliśmy stosowne pozwolenia do wjazdu na teren Rezerwatu Herby. Dla ciekawości dodam że poruszanie się nawet pieszo jest zakazane w takich rezerwatach, jedyną możliwość dają nam wtedy szlaki piesze. 

Częściowo szlak niebieski jest już Wam znany,a biegnie on  przez cały Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy.
A wtym roku dojdzie kolejny kawałek w stronę tzw "Bramy Frysztackiej"


Jednak od początku.. 

Pierwsze km pokonamy asfaltem , jednak do szczytu  Brzeżanki ich ilość ograniczymy do połowy w stosunku do roku ubiegłego. Po pierwszej sztywnej hopce i 1 km wypłaszczeniu drogi przejedziemy na wprost dwa kolejne skrzyżowania (nie jak w ub. roku w lewo) i tak dojedziemy do pierwszego szutrowego podjazdu. Po kilkuset metrach dojedziemy do  odcinka powrotu trasy a my podjeźdźamy "pod prąd". Mijamy ścieżkę powrotu z lewej strony i jedziemy jeszcze kilkadziesiąt metrów do góry by na granicy lasu skręcić w lewo. Stąd do góry wyjężdżamy na szczyt Brzeżanki.
Dalej Mega/ Giga zjedzie sekcją techniczna znaną także z ubiegłego roku a po niej dojedziemy do szybkiego zjazdu asfaltowego, na którym wielu z Was biło swoje rekordy prędkości.

W Wysokiej Strzyżowskiej -  skręcamy w prawo i zaraz w lewo i po przejechaniu drogi głównej Wysoka - Weglówka na wysokości szkoły podstawowej, drogami gruntowymi udamy się do Oparówki.

Tutaj następuje kolejna zmiana, przejeżdżamy o jedną poprzeczną drogę polną dalej (w stosunku do trasy z ubiegłego roku) i wyjeżdżamy za krzyżówką w  Oparówce gdzie po prawej mamy piekną Cerkiew Narodzenia NMP w Oparówce. Tutaj omijamy odcinek asfaltowy drogi głównej a my jedziemy wąską asfaltówką do góry. Na końcu drogi po 40 metrach skręcamy w prawo i jedziemy do samego szczytu gdzie dojedziemy do łacznika Giga. Po drodze mamy dwa bardzo strome podjazdy. Wielu z Was będzie walczyć na czubku siodełka by przezwyciężyć grawitacje przedniego koła - inni zaś niestrudzenie pójdą z buta :) Dalej czeka nas świetny zjazd do składu drzewa, od którego jedziemy znaną Wam drogą szutrową, którą dojeźdzamy do długiego podjazdu Kozłówek -Podlas

Tutaj czeka nas pierwszy bufet a dystans giga będzie na nim ponownie pokonując dodatkową pętlę.

Tu zaczyna sie poczatek ostrej jazdy - najpierw około 3km podjazd póżniej już szlak niebieski, którym tym razem jedziemy w prawo. Tutaj zaczyna się sekcja ścieżek interwałowych, a po drodzę mijamy ostańce skalne. Za ostatnim z nich - największy na trasie, zaliczamy ostry zjazd za którym skręcamy w lewo, stąd w dół zjeżdżamy do Kobyla przy kamieniołomie.

Skręt w lewo i jedziemy chwilę drogą asfaltową, po kilkuset metrach wjeźdżamy na łakę po prawej stronie, przeskakujemy mostek i kiladziesiąt metrów dzikiej łąki (brak ścieżki). Wspinamy się do góry i po skręcie w lewo wjeźdzamy na miłą szutrówkę a po prawej mamy piekne widoki na Frysztak i przy ładnej pogodzie na Beskid Niski. Pózniej droga prowadzi przez las. Krzyżówka z drogą Kozłówek- Łęki Strzyżowskie i skręćamy w lewo wracając na początek Rezerwatu Herby.

Tutaj będzie dodatkowy bufet z wodą- około 8 km od pierwszego bufetu.

Następnie dojeżdżamy do szlaku niebieskiego gdzie giga odbija w lewo na krótki 1,5 km łącznik by pokonąć dodatkową pętlę. Mega tymczasem "leci" w prawo i dalej szlakiem niebieskim w stronę Rzepnika.

Przed samym Rzepnikiem w miejscu gdzie w ubiegłym roku stało WC 1 Euro :) skręcamy w lewo i jadąc większośc dół w kierunku Wysokiej Strzyżowskiej. Na szutrówce kręcimy w prawo i mamy ostatni bufet. Następni krótki sztywny podjazd i zbliżamy sie do Rzepnika.


Widząc  Rzepnik w dole, będąc jeszcze nad starym cmentarzem skręcamy w lewo do lasu, po kilkuset metrach podjazdu jedziemy szczytem - tutaj trasa jest bardziej "dzika" w wielu miejscach rojeżdżona przez ciężki sprzęt leśników w innych krecimy raz w lewo raz w prawo między drzewami po korzeniach odsłonietych przez lżejszy sprzęt ww panów, po pokonaniu kilku takich zakrętów droga skręca w prawo gdzie czeka nas długi zjezd z koleinami - tutaj trzeba uważać  bo droga nie jest tak komfortowa jak poprzednie ścieżki jednak bez problemu dojeźdzamy do tzw. drogi kopalnianej.

I tak już jesteśmy w Węglówce skąd wracamy do mety znanym szutrem (długi sztywny podjazd z ubiegłego roku) i od szczytu Bonarówki i Brzeżanki lecimy asfaltem około 3 km.

Mijamy  skręt do lasu, którym jechaliśmy kilka godzin wcześniej i podobnie jak w latach ubiegłych powrót będzie ten sam przez Gbiska - najpierw zjazd przez las i między polami i  ostatni krótki podjazd i dalej już w dół, przez  ławę na Wisłoku kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego. 
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )


Trasa Hobby

Poczętek jedziemy tak jak dłuższe dystanse. Jednak po dojeździe do trasy "pod prąd" przejedziemy kilkadziesiąt metrów do drogi szutrowej. Tutaj skręcimy w lewo i tak dojedziemy do podjazdu asfaltowego głównej drogi na Brzeżankę. Skręcamy w lewo w dół i po 100 metrach jedziemy w prawo. Tu jedzimy miłą szutrówką niczym autostrada na wprost i dalej  stromy podjazd/podjeście od szlaku zielonego ( trzy lata temu było to miejsce przed bufetem na zielonym szlaku-  a niektórzy narzekali że szli 300 metrów po krzakach- tak samo jak wtedy jak i teraz krzaków tam nie ma jest za to stromy podjazd, który da się podjechać ewentalnie podejść). Nastepnie szlakiem zielonympokonamy kilka km. Później odbijamy w prawo i zaliczamy zjazd do drogi szutrowej Bonarówka - Brzeżanka. Jeszcze jeden ciężki podjazd - lużne kamienie i dojeżdżamy do drogi powrotnej asfaltowej-  wkierunku pola biwakowego na szcycie Brzeżanki.

Powrót ten sam co dłuższe dystanse. Na szczycie w lewo - tu mamy krótki zjazd przez las i między polami i  ostatni krótki podjazd w kierunku Gbisk.  Dalej już tylko w dół, następnie przez  ławę na Wisłoku i kierujemy się w stronę ogórdku jordanowskiego. 
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )

Mapy i profile:

 

Hobby:

 

Mega:

Giga:

 

Mapy: