jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy

2011

Trasa Hobby:
mapa_hobby_min_200

Trasa Mega:
mapa_hobby_min_200

Trasa Giga:
mapa_giga_min

3 Strzyżowski Maraton rowerowy

Trasy na mapce google (giga jest rysowane więc mogą być małe odstępstwa)

Dystans Hobby

Dystans Mega

Dystans Giga

 

Karta zgłoszeniowa (dotyczy osób poniżej 18 roku życia oraz nie zapisanych przez internet)

Zgoda rodziców (dotyczy osób poniżej 18 roku życia nie zapisanych przez internet)

 

Opis trasy :

Podobnie jak w roku ubiegłym trasa różniła sie od poprzedniej tak i ta zostaje poprowadzona w zupełnie nowe kierunki. A to po to by nie znudzić Was tą samą znaną Wam trasą i by pokzać Wam to coraz nowsze tereny i piękno naszej okolicy.

Przejeździliśmy troche km w poszukiwaniu odpowiednich ścieżek tak aby zabrać Was na kultowy szlak niebieski ,który biegnie przez cały Czarnorzecko-Strzyżowski Park Krajobrazowy.
Co prawda trasa maratonu dystansu Mega oraz Giga będzie przebiegała tylko jego częśćią - tzn. na wysokości Kozłówka do Rzepnika - jednak jest to niezły interwałowy kawałek , z którym przyjdzie nam się zmierzyć.

Jednak od początku..

Pierwsze km pokonamy asfaltem , gdzie pózniej znajduje się dość długi podjazd do Brzeżanki- nie będzie tu zatem żadnych problemów ze ściskiem , a także peleton powinien się już rozciągnąć.
Na szczycie nastapi rozwidlenie dystansów. Hobby pojedzie jeszcze około 1 km prosto natomiast Mega/ Giga zjedzie sekcją techniczna znaną także z ubiegłego roku a po niej dojedziemy do szybkiego zjazdu asfaltowego, na którym wielu z Was biło swoje rekordy prędkości.

Hobby natomiast skręći w prawo do lasu i po około 1 km dojedzie do drogi asfaltowej ,którą zjadą do szybkiego zjazdu asfatowego - tu dystanse dalej się połaczą.

Ostateczne rozwidlenie czeka nas w dole w Wysokiej Strzyżowskiej - najpierw wszyscy skręcą w prawo nastepnie Hobby jedzie prosto i po około 1.2 km skręci w prawo gdzie zacznie sie podjazd między polami- tak dojedzie do trasy , którą pożniej Mega i Giga bedzie wracało .

Dystans Mega/Giga na rozwidleniu skręci w lewo i po przejechaniu drogi głównej Wysoka -Weglówka na wysokości szkoły podstawowej ,drogami gruntowymi uda się do Oparówki. Po lewej zostawiamy piekną Cerkiew Narodzenia NMP w Oparówce . Tu znów wjeźdzamy na asfalt ,którym jedziemy około 2 km by znów skręcić w lewo. Tak znów drogami gruntowymi dostaniemy sie do drogi Kozłówek -Podlas .

Tutaj czeka nas pierwszy bufet jest to 18 km i giga będzie na nim ponownie mając 34 km na liczniku.

Tu zaczyna sie poczatek ostrej jazdy - najpierw około 3km podjazd póżniej już szlak niebieski usiany podjazdami zjazdami ,szlak zaprowadzi nas do Rzepnika.

W Rzepniku skręcimy w lewo na wysokości tamtejszej OSP i asfaltem udamy się na szczyt miejscowośći - tu tez po lewej mijamy piękną cerkiew greckokatolickią pochodzącą z roku 1581, a także wiekowy dąb Jagiellon.

http://www.nasza-okolica.ovh.org/rzepni ... ec4a9790c9

Jest to trasa znana z 2009 roku Cyklokarpaty- Krosno

Na szczycie skręcamy w lewo w drogę kopalnianą ( miły szybki szuter ) i tak już jesteśmy w Węglówce skąd wracamy do mety znanym szutrem z ubiegłego roku.

Tutaj drugi bufet dla Mega na 33 km. Gigowcy pojawią się na nim mając 50 km na liczniku.

Dalej na szczycie wjedziemy na drogę asfaltową około 3 km - miniemy skręt do lasu ,którym jechaliśmy kilka godzin wcześniej i podobnie jak w latach ubiegłych powrót będzie ten sam przez Gbiska - tu ostatni krórki podjazd i ławę na Wisłoku by przez odnowiony ogórdek jordanowski
http://www.cstr.pl/ogrodek.html (alternatywa dla osób towarzyszących z małymi dziećmi )
wjechać na metę przy DK "Sokół"


Dystans Giga zostaje wydłużony o mała pętle na szlaku niebieskim i łacznikiem około 1,5 km wjeźdzamy na pętle w Wyskoiej strzyżowskiej na wysokości szkoły podstawowej.