jQuery Menu by Apycom
 Witamy gościa.
Prosimy o zalogowanie się.

Użytkownik
Hasło
Zapamiętaj mnie 


Starsze wpisy

2010

Miejsce (start i meta):

Strzyżów ul. 1-maja 6 (Stadion sportowy)

Data :

27.06.2010r, START godzina 10:00

Mapa trasy rajdu:Profil hobby    Profil mega    Profil giga

Hobby:
- Dystans 25,4 km
--Przewyższenia 544m
Mega
-Dystans 53,6km
-Przewyższenia 1276m     Giga
-Dystans 74,6km
-Przewyższenia 1837m

Kliknij aby powiększyć

Opis trasy:

Start ostry nastąpi w miejscowości Żarnowa gdzie po przejechaniu 4.8 km asfaltem skręcimy nad kościołem w prawo  gdzie wspinamy  się po płytach  na Smokówkę  , następnie  drogą szutrowo/leśną dostaniemy się do rozwidlenia dystansów Mega/ Giga oraz Hobby.

Dystans Hobby:
Od rozwidlenia jedziemy w dół drogą szutrową następnie ziemną ,którą  zjedziemy do drogi asfaltowej w Godowej około 500 metrów .  Kierujemy się na kładkę i ścieżką koło skansenu mijamy kościół po prawej stronie i przecinamy drogę asfaltową : Strzyżów- Lutcza. Następnie drogą asfaltową  ,a później szutrową kierujemy się ku szczytowi Pasma Brzeżanki  gdzie czeka na Was długi podjazd . Tak samo jak w roku ubiegłym, ale ze zmianą ? na stromym podjeździe jedziemy za drogą szutrową i wyjeżdżamy na drogę asfaltową w Brzeżance. Skręcamy w lewo do góry na drodze  asfaltowej i po około  100 metrach w prawo w drogę szutrową.
Tutaj trasa łączy się dystansem Mega/ Giga . Opis poniżej.

Trasa Mega/Giga
Na rozwidleniu dystansów skręcamy w lewo gdzie drogą szutrową  a na zjeździe drogą ziemną ( kamienisty zjazd !! ) dojedziemy do miejscowości Żyznów. Na drodze asfaltowej skręcamy w prawo i koło kościoła w lewo dojeżdżając do drogi wojewódzkiej Strzyżów ?Lutcza , na której skręcamy w lewo i po około 300 metrach w prawo gdzie wspinamy się do szczytu Wiśnia Góra . Tutaj trasa jak w ubiegłym roku zjedziemy leśną ścieżką  do drogi asfaltowej w Żyznowie prowadzącej do Bonarówki. Tutaj skręcamy w lewo i po pokonaniu odcinka asfaltowego około 2,2 km  skręcamy w prawo gdzie rozpoczyna się pętla.  Dalej czeka nas  długi podjazd  drogą szutrową i ponad 1,5 km asfaltem na szczyt Brzeżanki. Skręcamy w las gdzie po pokonaniu niebezpiecznego zjazdu ( wymyte przez deszczowa wodę rowy ) i średniego podjazdu dojeżdżamy do asfaltowego zjazdu ( ten sam na ,którym pobijaliście rekordy prędkości  ) . Następnie w lewo na polne drogi  gdzie kierujemy się ku Weglówce.  Po pokonaniu rzeczki  wpław ?stylem dowolnym :D dojeżdżamy do drogi asfaltowej : Dobrzechów-Weglówka  i skręcamy w lewo . Po około  2 km skręcamy w lewo na długi podjazd szutrowy ,gdzie po delikatnym wypłaszczeniu skręcamy do lasu w prawo i dalej kierujemy się do szczytu Kiczery Małej.  Stamtąd w kierunku Kiczery ,gdzie wjedziemy na czarny szlak turystyczny .  W momencie odbicia  szlaku czarnego na prawo my kierujemy się w lewo pod ?prąd" do tamtego rocznej trasy gdzie praktycznie cały czas będzie w dół aż do Bonarówki , gdzie zamknie się pętla.  Na szczycie Brzeżanki dystans Giga wjeżdża na kolejną pętle a dystans Mega jedzie dalej asfaltem gdzie na zjeździe skręcimy w lewo.

Dojazd do mety od Brzeżanki dla wszystkich dystansów.
Z drogi szutrowej skręcamy w prawo na drogi polne tak samo jak w roku ubiegłym. Czyli dojazd do drogi asfaltowej  Brzeżanka- Gbiska ?tutaj skręcamy w lewo i zaraz w prawo (ostatni krótki podjazd) .  Od szczytu w Gbiskach jedziemy drogą asfaltową około 4 km do stadionu.  Czyli przez ławę na Wisłoku następnie za płytami  w lewo pod wiadukt i na drodze asfaltowej w lewo w ul. Przekopną i dalej w kierunku stadionu